چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین دکتر مدبر با اصحاب رسانه

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مدبر در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل با بیان اینکه مرکز مطالعات علم و دین با کمیته‌ها و گروه‌های مختلف با حضور اعضای هیات علمی راه‌اندازی شده است، افزود: این مرکز با هدف ترسیم نقشه تمدن اسلام در ساحه‌های مختلف راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از تحقیر علمی نیاز به شفاف‌سازی علوم تمدن اسلامی داریم، گفت: برای مثال در گروه ریاضی این مرکز بیش از ۵۰ هزار نسخه‌ خطی ریاضیات که مربوط به هزار سال گذشته است، مبنا قرار داده شده است.

مدبر با بیان اینکه ما به دنبال آن هستیم که علوم اسلامی شاکله ایرانی اسلامی باشد، تصریح کرد: این مرکز در ۲ بخش استادان و دانشجویان فعالیت‌ خواهد کرد و تاکنون ۲۰۳ نفر از اعضای هیات ‌علمی دانشگاه‌های استان اردبیل، قم و تهران در این مرکز عضو شدند، در همین راستا مراحل اخذ مجوز مرکز مطالعات در داخل دانشگاه و هیات امنا طی شده و مراحل نهایی اخذ مجوز در وزارتخانه را طی می‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه مجله علمی پژوهشی علم و دین در دانشگاه محقق اردبیلی راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: مقالات و مطالب این مجله آماده شده و به زودی آماده چاپ پیش شماره است.

وی با بیان اینکه مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی مستقر است، گفت: تاکنون دانشجویان می‌توانستند از دوره‌های این مرکز استفاده کنند، ولی با پیگیری‌های زیاد توانستیم از ترم جاری دوره‌های ویژه اساتید را نیز راه‌اندازی کنیم که از این لحاظ استان پنجم کشور هستیم.

مدبر از تدوین برنامه علمی برنامه فرهنگ دینی راهبری طی هفت ماه گذشته خبر داد و افزود: در این برنامه شورای راهبری و کمیته تخصصی تحلیل تشکیل شد. در شورای راهبری، مسائل ریز و درشت دانشگاه تهیه شد و سپس این آثار به کمیته تخصصی تحلیل که متشکل از اعضای هیات علمی گروه آمار و ریاضی کاربردی است تحویل داده شد و این اساتید این آثار را به برنامه چند ساله تبدیل می‌کنند، که این کار نیز در سطح کشور منحصر به فرد بود و رتبه بالایی را کسب کرد.

وی اظهار کرد: برای به روز شدن استادان و استفاده بهینه از یافته های جدید دنیا طرح سیاحت های علمی زود بازده ۱۰ روزه اجرا می شود که هیچ بار مالی به دولت ندارد و به صورت خودگردان است و استادان همه دانشگاه های کشور می توانند از این فرصت مطالعاتی ایجاد شده استفاده کنند.

وی از تکمیل و راه اندازی مرکز دارالقرآن در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: امسال یک هزار درخت میوه در هشت نوع با عنوان باغ قرآنی در محوطه دانشگاه محقق اردبیلی و یک هزار درخت میوه هم در دانشگاه پردیس نمین کاشته شده است و برنامه ریزی شده است سال آینده هم ۲ هزار درخت میوه در کنار آنها کاشته شود.

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: فعالیت کانون ها و تشکل های دانشگاه در ۶ ماهه اول امسال نسبت به پارسال ۱۱ برابر افزایش داشت.


١٦:١٠ - سه شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٩٠٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی می باشد