چاپ        ارسال به دوست

در نشست فرهنگی سیاسی به مناسبت شهادت سردار شهید سلیمانی مطرح شد؛

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل: مردم افرادی چون شهید سلیمانی را برای مسئولیت می خواهند، مسئولانی که به فکر مردم، اسلام و محرومان باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل گفت: بالاترین درجه انسان رسیدن به شهادت، توحید و لقاالله است که یک انسان مومن و متدین می تواند به آن برسد و شهید سردار قاسم سلیمانی جانش را با خدا معامله کرد.
وی اضافه کرد: با شهادت سردار قاسم سلیمانی همه مردم ایران عزادار شدند و امروز بهترین الگوی ما امثال شهید سلیمانی هستند.
حسنی اظهار کرد: مردم افرادی چون شهید سردار سلیمانی را برای مسئولیت می خواهند، مسئولانی که به فکر مردم، اسلام و محرومان باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین میثم فیاضی نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل نیز در این نشست گفت: شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و اندیشه اش مدیریت آمریکا را بر هم زد.
وی اضافه کرد: شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی تمام قدرت آمریکا را تحقیر کرد و ایشان مرد صلح خاورمیانه بود.
فیاضی با بیان اینکه محبوبیت حاج قاسم سلیمانی برای یکی دو روز نیست بلکه از اول انقلاب اسلامی برای دفاع از نظام و انقلاب اسلامی آستین همت بالا زده بود، تصریح کرد: خون شهید سلیمانی هزاران بار بیشتر از حاج قاسم ثمره دارد.
نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی در مقابل هیمنه آمریکا ایستاده است، اضافه کرد: ترامپ فردی نیست که بتواند در مقابل مکتب کربلا و عاشورا بایستد.
دکتر محمد حسن زاده رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی با بودنش و همچنین با شهادتش وحدت آفرین بودند.
وی اضافه کرد: سردار سلیمانی نمونه واقعی یک انسانی بود که همه ایرانیان را دوست داشت و در زندگی خود هیچگاه به هیچ جبهه سیاسی وابستگی نداشت.
حسن زاده با بیان اینکه شهید سلیمانی همه جناح ها را از آن خود می دانست، افزود: جهانیان اصلا تصور هم نمی کردند که شهادت سردار سلیمانی این چنین وحدت آفرین باشد.
دکتر مرتضی ابراهیمی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه آمریکا به دنبال سناریوسازی در منطقه بود، گفت: آمریکا در سناریو دنبال توزیع مسئولیت بود که به دنبال این بود که عراق و کشورهای دیگر منطقه مثل قطر و کویت را در مقابل ایران قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه پدیده زور در ادبیات سیاسی آمریکا نهفته است، ادامه داد: آمریکا به دنبال این است که عراق را کشور کاپیتولاسیونی شده بکند.
ابراهیمی با بیان اینکه شگردهای آمریکا در کشورهای منطقه طی 7 سال گذشته آسیب دیده است، اضافه کرد: اگر آمریکا با پاسخ محکم مواجه نمی شد، قطعا به دنبال تکرار اشتباهات خود می رفت.
دکتر امین نواختی مقدم عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: آمریکا به دنبال تغییر موضع جمهوری اسلامی ایران است تا به منافع خود دست یابد وتا زمانی که جمهوری اسلامی ایران تغییر موضع ندهد، دشمنی آمریکا ادامه خواهد داشت در حالی که این خواب آمریکا تعبیر نخواهد شد.
وی اضافه کرد: آمریکا به دنبال سیاست فشار حداکثری بر ایران است و تشدید فشار و تحریم را ادامه خواهد داد.
نواختی مقدم ادامه داد: بی ثباتی سازی محیط امنیت ایران، ناامن سازی محیط داخلی ایران و معتبرسازی ادراک حمله از دیگر سیاست های آمریکا در منطقه است.

انتهای پیام///


*****


*****


*****١٦:٥١ - شنبه ٢١ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦٣١٩٣    /    تعداد نمایش : ٧٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی می باشد