چاپ        ارسال به دوست

در مراسم گرامیداشت حماسه 9دی مطرح شد؛

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل: وظیفه اصلی همه ما در عصرغیبت، پشتیبانی از ولایت فقیه همراه با تبیین و بصیرف افزایی است

قبل از ظهر امروز بمناسبت فرارسیدن سالروز بصیرت و میثاق امت با ولایت مراسمی با حضور دانشگاهیان در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برپا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل با اشاره به قرآن کریم به تبیین فتنه پرداخت و گفت: آیات قرآن کریم فتنه را خطرناکتر از قتل عنوان نموده است چراکه انحراف هزاران نفر از مسیر اصلی و صراط مستقیم، هزینه بسیار بالایی برای اسلام دارد.

وی با بیان اینکه وظیفه نخبگان و عالمان و اندیشمندان جامعه در زمان فتنه سنگینتر است، اظهار داشت: نباید دست روی دست گذاشت چراکه بصیرت افزایی و آگاهی بخشی در زمان غیبت یکی از وظایف مهم نخبگان و دانشگاهیان است.

ایشان فعالیت 269 شبکه فارسی زبان ماهواره ای را علیه کشور اسلامی یادآور شد و تاکید کرد: اگر این هجمه از دشمنی ها علیه هر کشوری بود، تابحال چندین بار نابود شده بود و این اقتدار نظام و بصیرت مردم را به برکت خون شهدا و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری نشان میدهد.

دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز بصیرت و میثاق امت با ولایت حضور دانشگاهیان را در این مراسم نشان از ولایت مداری آنها دانست و گفت: حوادث اخیر کشور، تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران و نظام اسلامی نشان از عزم راسخ دشمنان است که این دشمنی با رهبری مقام معظم رهبری شکست خواهد خورد.

وی افزود: جنگ های نرم، سخت، تحریم های ظالمانه و فتنه های متعددی که علیه نظام توانمند و مقدس جمهوری اسلامی ایران تحمیل می شود، بصیرت مردم و همبستگی و اتحاد ملی و پیروی از ولایت فقیه زمان؛ پیروزی را فراهم خواهد کرد.

حبیبی خاطرنشان کرد: توانایی نظام و مردم ایران اسلامی، فوق العاده است که با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، این توانایی در مقابل دشمنان معنا و نمود پیدا میکند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نوروزی مدیر حوزه های علمیه استان اردبیل نیز در این مراسم با اشاره به عوامل فتنه در طول تاریخ اسلام، تاکید کرد: اگر آگاه سازی و تبیین و بصیرت افزایی در زمان خود توسط نخبگان و عالمان جامعه انجام نگیرد، سرنوشت مردمی که چهل سال انقلاب را با خون دل حفظ کرده اند، مناسب نخواهد بود.

وی با اشاره به فتنه 88 و حادثه 9دی خاطرنشان کرد: خاموشی و سکوت در زمان فتنه که توسط برخی بزرگان را شاهد بودیم، کمک به فتنه و فتنه گران است.

ایشان در مهمترین سخنان خود تاکید کرد: خوی خودخواهی و ریاست طلبی هزینه‌های سنگینی به اسلام تحمیل کرده و میکند.

انتهای پیام///

*****

*****

*****


١٤:٣٣ - يکشنبه ٨ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦٢٥٢٢    /    تعداد نمایش : ٦٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی می باشد