چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام والمسلمین حسنی: حقیقت آیات قرآن کریم امامت و ولایت است

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی با اشاره به واقعه غدیر خم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از واقعه غدیر و تداوم مسیر امامت و ولایت است.

وی افزود: بهترین و قویترین منطق برای اثبات ولایت، قرآن است که حقیقت این کتاب آسمانی را امامت و ولایت شکل می دهد.

ایشان ضمن ارزیابی فعالیت ها و تحسین وضعیت برنامه ها از نظر کمّی، تاکید کرد: ما باید در مسیری حرکت کنیم که نتیجه اجرای برنامه ها در آن مسیر، تاثیرگذاری بیشتر در دانشگاه و کاهش آسیب های اجتماعی باشد.

دکتر حسنی در ادامه مهمترین مسئله امروز جامعه را عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و تبلیغ چهره به چهره را به عنوان بهترین روش برای عمل به این فریضه یادآور شد.

همچنین ایشان در تشریح سیره زندگانی اهل بیت علیهم السلام اظهار داشت: ائمه و امامان معصوم ما براساس اخلاق مداری حرکت می کردند که اولویت حرکت پایگاه دانشگاه نیز باید بر همین اساس باشد.

رئیس دفاتر نهاد رهبری دانشگاه های استان اردبیل در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: باتأسی از آیۀ « وَ تَعاوَنُوا عَلَی البِّرِّ وَ التَّقوَی »، همۀ مجموعه های فرهنگی دانشگاه ها اتحاد، وحدت و صمیمیت را افزایش دهند و خود را از برکات مشورت کردن با یکدیگر، بهره مند سازند.

گفتنی است دکتر عباس فنی اصل فرمانده پایگاه مقاومت دانشگاه نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام گرفته شده؛ تصریح کرد: برنامه های پایگاه با ایثار و اخلاص اعضای آن برگزار می شود که به برکت آن این پایگاه به عنوان پایگاه برتر کشوری شناخته شده است.

وی افزود: در شش ماهه اول سال ۱۳۹۶، ۸۸ برنامه در حوزه های مختلف « فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، سیاسی و بصیرتی » اجرا شده که میانگین برنامه ها بطور متوسط برای هر 4 روز یک برنامه است.

در پایان دکتر کیوان بهجو مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز به برنامه های اجراشده در دانشگاه اشاره نمود و تاکید کرد: برنامه های فرهنگی دانشگاه نیاز به شناخت و آسیب شناسی دارد و علاوه بر رشد کمی برنامه ها بایستی توسعه کیفی فعالیت ها نیز در نظر گرفته شود.

***١٦:٤٧ - يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٧٢٣٥    /    تعداد نمایش : ١٤٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی می باشد