چاپ        ارسال به دوست

بمناسبت فرارسیدن 9 دی انجام گرفت؛

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل: فتنه 88، ادامۀ فتنه های صدر اسلام بود/بصیرت مردم، مسبب اصلی خاموش شدن فتنه در 9 دی ماه 1388

شب گذشته حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی در مراسم گرامیداشت حماسه 9دی که در مسجد امام علی(ع) شهرک کارشناسان اردبیل برگزار گردید، به بیان اهمیت وجود بصیرت در مردم جامعه پرداخت و تصریح کرد: فتنه 88، ادامۀ فتنه های صدر اسلام بود.

فتنه 88، ادامۀ فتنه های صدر اسلام

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، رئیس دفاتر نهاد رهبری دانشگاه های استان اردبیل در این مراسم با بیان اینکه فتنه مختص سال 1388 نبوده است، افزود: فتنه انواع مختلفی دارد که از صدر اسلام بوده است.

ایشان با اظهار اینکه بزرگترین و مهمترین فتنه در تاریخ اسلام، فتنه سقیفه بوده است، بیان داشت: در حال حاضر یکی از فتنه ها، فتنه و جنگ مذهبی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی ادامه داد: ابتدای فتنه از شایعه پراکنی آغاز می شود که در نهایت با جلوه دادن باطل به صورت حق، موجب گمراه شدن مردم می شود.

ایشان در ادامه صحبت های خود به فتنه انگیزی های طلحه و زبیر در زمان پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی طلحه زبیر از پیروان اصلی پیامبر اکرم (ص) و علی (ع) بودند که در اثر حب به بیت المال دست به فتنه انگیزی نمودند.

وی تاکید کرد: دشمنان اسلام و انقلاب بصورت شبانه روزی فعالیت می کنند و آماده بهره برداری از حرکات ناشایست ما هستند که این نیازمند بصیرت افزایی است.

مردم مسبب خاموش شدن فتنه در 9 دی ماه 1388

حجت الاسلام والمسلمین حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بررسی انواع مختلف فتنه و راهکار های مقابله با آن، گفت: اگر دین اسلام در طول تاریخ به پیشرفت چشمگیری دست یافته است، اولین مورد حضور با بصیرت مردم همیشه در صحنه است.

ایشان دومین مورد را وجود رهبر حکیم و با اقتدار عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر تنها کسی که تمام وجود خود را در راه انقلاب و خدمت به مردم بکارگرفته است و با رهبری حکیمانه و با اقتدار خود کشور را در پیچ های تاریخی خطرناک هدایت نموده است، مقام معظم رهبری می باشد.

وی بیان داشت: سومین عامل نابود کنندۀ فتنه، وحدت امّت است.

انقلاب اسلامی زمینه ساز تمدن مهدوی

رئیس دفاتر نهاد رهبری دانشگاه های استان اردبیل در بخش دیگری از صحبت های خود به حرکات و ضربه های استکبار جهانی به پیکرۀ انقلاب اسلامی اشاره کرد و تصریح کرد: دشمنان اسلام بدانند این انقلاب به برکت خون شهدای دفاع مقدس و به برکت خون جوانان ما در دفاع از حریم اهل بیت(ع)، با رهبری حکیمانه ولی امر مسلمین جهان و به پشتوانه مردم بصیر همیشه در صحنه؛ ریشۀ استکبار جهانی و نفاق را قطع خواهد کرد.

ایشان با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: ملت ایران با اخلاس گران و با پایمال کنندگان حقوق مردم مخالف است و دولتمردان وظیفه دارند خدمتگزار مردم بوده و هر چه سریعتر اقدام به حل مشکلات اقتصادی مردم نمایند.

حجت الاسلام حسنی تاکید کرد: دولتمردان ما بدانند مردم ولی نعمت ما هستند و مسئولین باید در مقابل مردم خدمتگزاری نمایند.

ایشان در بخش پایانی صحبت های خود وظیفه اصلی را بصیرت افزایی دانست و انقلاب اسلامی را به عنوان زمینه ساز تمدن مهدوی یادآور شد.

انتهای پیام///


***


***


***


***


***


١٣:٢٣ - يکشنبه ١٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٣٥٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی می باشد