چاپ        ارسال به دوست

بمناسبت 9 دی انجام گرفت؛

مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در دانشگاه محقق اردبیلی با حضور سردار امیرخانی


قبل از ظهر امروز مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی با حضور سردار محمد امیر خانی در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدای فتنه، به بررسی فتنه از دیدگاه قرآن کریم پرداخت و گفت: انسان باید در همه حال مواظب اعمال و رفتار خود باشد چراکه شیطان به عنوان دشمن اصلی انسان همواره در کمین است.

ایشان در ادامه سخنان خود به احادیث ائمه معصومین در مورد فتنه اشاره کرد و گفت: در هر حال فتنه گران کار خود را انجام می دهد، چونکه فتنه همواره با دین اسلام در مخالفت و تضاد است.

وی جمهوری اسلامی ایران را تنها پرچمدار اسلام ناب محمدی در جهان عنوان کرد و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پرچمداری ولی امر مسلمین اداره می شود.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان ابعاد فتنه 88 را یاداور شد و با بیان اینکه فتنه گران شعارهای اساسی و ارکان انقلاب را مورد هدف قرارداده بودند،گفت: وقایع عاشورا مسائل را برای همه کاملا مشخص کرد بطوریکه بسیاری از یاران جریان فتنه با ملموس شدن اهداف و ماهیت واقعی سران فتنه، از مواضع خود عقب نشینی کردند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه روز عاشورا در واقع نقاب تزویر از چهره فرزندان یزیدیان برداشت، گفت: فریاد لبیک یا حسین همه را در روز 9 دی به میادین دفاع از جبهه حق کشاند و حماسه 9 دی را رقم زد.

حسنی مسیر انقلاب را مقدمه تمدن مهدیت عنوان کرد و گفت: هر وقت ملت ایران در کنار رهبری ایستاده و از منویان ایشان پیروی کردند، پیروز شدند.

دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه جمع حاضر پایبند به انقلاب و ارزش های اسلامی است،گفت: دانشگاهیان در واقع آن دسته از فرهیختگانی هستند که تحقیق و تحصیل کشور در عهده آنها است.

دکتر صادقی در ادامه سخنان خود به تحلیل های ارائه شده توسط کارشناسان اشاره کرد و گفت: تحلیل ها نمی تواند شانه ما از پذیرفتن مسئولیت درجامعه خالی کنند.

ایشان 9 دی را روز وحدت عنوان کرد و گفت: ما نباید در دفاع از اسلام کوتاهی کنیم چونکه ما در نظام جمهوری اسلامی هستیم و فرمایشات مقام معظم رهبری برای همه ما فصل الخطاب است.

وی تصریح کرد: در هر حال نباید اجازه بدهیم عده ای به بهانه عقده گشایی و فرار از مسئولیت از شرایط سوء استفاده کنند.

صادقی به رهیافت افراد وابسته به اپوزیسیون اشاره کرد و گفت: این افراد مسائلی چون فتنه 88 را رقم زدند.

این مسئول در ادامه سخنان خود با بیان اینکه افرادی هم به بهانه دفاع از رهبری مردم را از قطار انقلاب پیاده می کنند، گفت: این کار نیز باعث ریزش برخی نخبگان می شود.

رئیس دانشگاه محقق در پایان سخنان خود با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی دشمن زیاد دارد، تصریح کرد: خودمان نباید عامل نارضایتی شویم بلکه باید با یکدلی و محبت موجبات وحدت ملت را فراهم کنیم.

سردار محمد امیر خانی کارشناس مرکز مطالعات راهبردی و آینده پژوهی ژرفا در ادامه این مراسم به تجمعات اخیر در بعضی از شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: این تجمعات که اغلب جنبه مطالبه گری و اعتراض به وضعیت فعلی مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است عده ای می خواهند همانند سال 88 با راه اندازی فتنه و آشوب به اهداف شوم برسند ولی از این نکته غافل هستند که مردم ولایتمدار و انقلابی ایران اسلامی در سخت ترین شرایط با پیروی از منویات مقام معظم رهبری توطئه ها را شناسایی و در نطفه خفه خواهند کرد.

ایشان ارسال پیام مجمع نمایندگان آمریکا در حمایت از آشوب گران اخیر را نتیجه هماهنگی آنها با استکبار خواند و گفت: از تحرکات اخیر کاملا معلوم است که این بار نیز استکبار با راه اندازی فتنه ای جدید می خواهد از دل مطالبات مردمی به اهداف خود برسد غافل از اینکه مردم بصیر ایران این بار نیز اجازه دست اندازی به دشمنان اسلام و انقلاب را نخواهند داد.

وی پخش تظاهرات مسالمت آمیز مردم شهرهای مختلف کشور توسط شبکه های منافقین در فرانسه را دلیل سازماندهی و هماهنگی فتنه اخیر توسط استکبار عنوان کرد و گفت: مارک پالمر استراتژیست بزرگ آمریکایی با طرح ریزی پروژه مهار ایران آن هم بیست سال پیش خود گویای خصومت آمریکا و هم پیمانانش با اسلام و انقلاب ایران است.

کارشناس مرکز مطالعات راهبردی و آینده پژوهی ژرفا در بخش دیگری از سخنان خود به طرح 6 راهبردی پالمر اشاره کرد و گفت: اعمال فشار اقتصادی بر ایران در سایه انواع تحریم ها،ایجاد ائتلاف ضد ایرانی در عرصه های بین المللی و ایجاد شرایط برجام، دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی و ترویج افکار داعشی در منطقه، بزرگنمایی مسائل پیش پا افتاده قومی، ایجاد نا امنی های مدنی در قالب طرحی موسوم به ریگا که از نمونه پیشرفته آن می توان به وقایع کوی دانشگاه در سال78 اشاره کرد و استراتژی لبه پرتکاه از جمله راهبرهای پالمر سیاستمدار آمریکایی در مهار ایران است.

وی نتایج طرح تحقیقاتی پالمر در حادثه 11 سپتامبر را یاداور شد و گفت: القای خطر تروریستی به سردمداران آمریکا و اینکه تروریست از بنیاد گرایی نشأت می گیرد و کانون بنیاد گرایی همان اسلام است که در ایران قرار دارد منجر به اتخاذ تدبیر استراتژی دفاعی آمریکا در سال 2004شد که این امر نیز با کمی مطالعه به چشم انداز 100 ساله استکبار باز می گردد.

امیرخانی از توطئه 11 سپتامبر توسط خود امریکایی در خاک کشورشان پرده برداشت و گفت: با کمی تأمل می توان به رابطه حادثه 11 سپتامبر با فتنه 88 پی برد.

وی ویژگی های سران فتنه در سال 88 را یادآور شد و گفت: جهالت و لجاجت سران فتنه از عواملی بود که فتنه 88 و حوادث تلخ آن را رقم زد.

کارشناس مرکز مطالعات راهبردی و آینده پژوهی ژرفا در بخش دیگری از سخنان خود به مقایسه اوضاع و شرایط فتنه ها در زمان پیامبر اسلام و زمان فعلی پرداخت و گفت: با اینکه در هر دو دوره افراد و مواضع مشخص هستند اما از فضای غبار آلود و پشت صحنه گردانان وضعیت فعلی در زمان صدر اسلام خبری نبود.

وی مهمترین دستاورد 9دی را در هم پیچیده شدن نسخه فضای غبارالود فتنه توسط مردم عنوان کرد و گفت:ایجاد فضای غبارآلود توسط سران فتنه استراتژیکی ترین خطای آنها بود.

امیرخانی وقایع 6 دی سال 88 را متذکر شد و با بیان اینکه در آن سال تکرار تاریخ و به آتش کشیدن خیمه های اباعبداله الحسین (ع) در روز عاشورا بیش از پیش ماهیت پلید فتنه گران را برای مردم روشن کرد، از برخی مدیران و مسئولان انتقاد کرد و گفت: با وجود این همه ادله در محکومیت اعمال فتنه گران هنوز هم برخی ها جهت شرکت در مراسم نکوداشت حماسه عظیم 9 دی مردد هستند و کوتاهی می کنند که این کار آنها هم بخشودنی نیست.

گفتنی است در انتهای مراسم از سردار امیر خانی تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام///


***


***


***


***


***


***


***


***١٧:٠١ - يکشنبه ١٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٣٥٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی می باشد