چاپ        ارسال به دوست

افتتاحیۀ طرح ضیافت اندیشۀ استادان دانشگاه محقق اردبیلی در مشهد مقدس

به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی طرح ضیافت اندیشۀ اساتید دانشگاه با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی تقوی معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین علی تقوی در مراسم افتتاحیۀ این طرح معنوی، به تشریح اهمیت وجود نظام فکری در انسان پرداخت و گفت: وجود نظام فکری از نظر دینی و عقیدتی برای انسان ها لازم است و این نظام توحیدی زمانی موثر واقع خواهد شد که بر اساس توحید باشد.

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها در بخش دیگری از سخنان خویش به شرح و بسط علم نافع و خوب پرداخت و اظهار داشت: تواضع داشتن در علم نشانۀ علما و دانشمندان است.

حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل نیز در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم گویی به اساتید حاضر در جلسه، گزارشی از دورۀ ضیافت اندیشه اساتید و اهمیت آن و نحوۀ انتخاب اساتید برای حضور در این دوره ارائه داد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان حدیثی از امام رضا علیه اسلام تشریح کرد: هر کسی حضرت علی بن موسی الرضا علیه اسلام را زیارت کند، حضرت در هنگام دادن نامۀ اعمال، هنگام عبور از پل صراط و هنگام سنجش اعمال بندگان خداوند متعال را زیارت می کند.

گفتنی است دکتر عبدالرسول مشکات مدرس دوره و استاد دانشگاه با ذکر سرفصلهایی به بیان لزوم شناخت و یادگیری معرفت و حکمت پرداخت و ضرورت ارائه مباحث با موضوع معرفت شناسی اسلامی در این دوره ضیافت اندیشه را برای استاد تشریح نمود.

گفتنی است این دوره با حضور 20 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در سالن کنفرانس هتل فردوسی مشهد مقدس با محوریت معرفت شناسی سطح 3 در حدود سه روز و بمدت 14 ساعت از مورخ 30/03/97 لغایت 1/04/97 برگزار گردید.

شایان بذکر است اختتامیه این طرح ظهر روز جمعه مورخ 1/4/97 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل و مسئول نهاد رهبری دانشگاه محقق اردبیلی و دکتر عبدالرسول مشکات استاد دانشگاه و مدرس این دوره از طرح ضیافت اندیشه اساتید برگزار شد.

انتهای پیام///


***


***


***١٤:٣٠ - يکشنبه ٣ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٥٤٠١٧٤    /    تعداد نمایش : ٤٤٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی می باشد