چاپ        ارسال به دوست

اختتامیۀ طرح ضیافت اندیشۀ استادان دانشگاه محقق اردبیلی در مشهد مقدس

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل: ضرورت دین اعتقاد به ولایت و ولایتمداری است.

ظهر روز جمعه مورخ 1/4/97 اختتامیۀ طرح ضیافت اندیشۀ استادان دانشگاه محقق اردبیلی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل و مسئول نهاد رهبری دانشگاه محقق اردبیلی و دکتر عبدالرسول مشکات استاد دانشگاه اصفهان و مدرس این دوره از طرح ضیافت اندیشه اساتید برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی در این مراسم به بیان اهمیت علم اندوزی پرداخت و اظهار داشت: علمی واقعی است که انسان را به خداوند متعال، اخلاق و انسانیت برساند.

ایشان در ادامه با اشاره به آیۀ «ویزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه» افزود: تذکیه در قرآن مقدم بر علم است و علم حقیقی مورد نظر همین است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی در بخش پایانی صحبت های خود با اشاره به حدیث سلسلۀ الذهب امام رضا(ع) تاکید کرد: هدف دین اعتقاد به ولایت و ولایتمداری است.

گفتنی است دکتر عبدالرسول مشکات مدرس دوره و استاد دانشگاه نیز مطالب خود را در خصوص این دوره از ضیافت اندیشه جمع بندی کرده و نقطه نظرات خود را مطرح نمود.

گفتنی است این دوره با حضور 20 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در سالن کنفرانس هتل فردوسی مشهد مقدس با محوریت معرفت شناسی سطح 3 حدود سه روز و بمدت 14 ساعت از مورخ 30/03/97 لغایت 1/04/97 برگزار گردید.

انتهای پیام///


***

١٤:٥٥ - يکشنبه ٣ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٥٤٠١٧٨    /    تعداد نمایش : ٢٦٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی می باشد